  • C935U101JYSDBAWL45
C935U101JYSDBAWL45
advertisement
Manufacturer No:
C935U101JYSDBAWL45
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C935U101JYSDBAWL45
Package:
Ceramic
Description:
100pF Film Capacitor 5% Ceramic Radial 250V-AC
Quantity:
In Stock : 1045
Step5Bar-code shipping tag
C935U101JYSDBAWL45
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    -1000 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated AC
    250V