  • CB3-2C-9M8304
CB3-2C-9M8304
advertisement
Manufacturer No:
CB3-2C-9M8304
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-CB3-2C-9M8304
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CB3-2C-9M8304
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power Supplies
    5V
  • Load Capacitance
    50pF
  • Max Supply Current
    25mA
  • Output Low Current-Max
    16mA
  • Height
    1.8034mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2013
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    4
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    9.8304MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Frequency
    9.8304MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V