  • CB3-3C-66M0000
CB3-3C-66M0000
advertisement
Manufacturer No:
CB3-3C-66M0000
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-CB3-3C-66M0000
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CB3-3C-66M0000
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2013
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    66MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    30pF
  • Max Supply Current
    50mA
  • Height
    1.8034mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm