  • CB3LV-2C-20M0000
CB3LV-2C-20M0000
advertisement
Manufacturer No:
CB3LV-2C-20M0000
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-CB3LV-2C-20M0000
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CB3LV-2C-20M0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2008
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    50pF
  • Max Supply Current
    12mA
  • Output Low Current-Max
    8mA
  • Height
    1.8034mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm