  • CD105NP-271KC
CD105NP-271KC
advertisement
Manufacturer No:
CD105NP-271KC
HK JDW NO:
738-CD105NP-271KC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CD105NP-271KC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CD105NP-271KC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    1.299996g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CD105
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.354W 10.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    9.4mm
  • Current Rating
    570mA
  • Inductance
    270μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    970mOhm Max
  • Max DC Current
    570mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.62MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    3935
  • Height
    5.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.228 5.80mm