  • CDC5D20NP-222KC
CDC5D20NP-222KC
advertisement
Manufacturer No:
CDC5D20NP-222KC
HK JDW NO:
738-CDC5D20NP-222KC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDC5D20NP-222KC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDC5D20NP-222KC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDC5D20
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.228W 5.80mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    65mA
  • Inductance
    2.2mH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    27Ohm Max
  • Max DC Current
    65mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2323
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm