  • CDEP104NP-1R8MC-50
CDEP104NP-1R8MC-50
advertisement
Manufacturer No:
CDEP104NP-1R8MC-50
HK JDW NO:
738-CDEP104NP-1R8MC-50
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDEP104NP-1R8MC-50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    5.4A
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    18.6mOhm Max
  • Max DC Current
    5.4A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    13.3A
  • Case/Size Code
    3939
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.099991g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDEP104
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%