  • CDH38D11SNP-4R2MC
CDH38D11SNP-4R2MC
advertisement
Manufacturer No:
CDH38D11SNP-4R2MC
HK JDW NO:
738-CDH38D11SNP-4R2MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDH38D11SNP-4R2MC
Step5Bar-code shipping tag
CDH38D11SNP-4R2MC
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    CDH38D11/S
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    1.4A
  • Inductance
    4.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    168mOhm Max
  • Max DC Current
    1.4A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.35A
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm