  • CDPH28D11FHF-2R2MC
CDPH28D11FHF-2R2MC
advertisement
Manufacturer No:
CDPH28D11FHF-2R2MC
HK JDW NO:
738-CDPH28D11FHF-2R2MC
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 448
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDPH28D11FHF-2R2MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CDPH
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.110W 3.00mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.72A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.72A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    96mOhm Max
  • Max DC Current
    1.72A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.31A
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    2.9972mm
  • Width
    2.794mm