  • CDPH28D11FNP-100MC
CDPH28D11FNP-100MC
advertisement
Manufacturer No:
CDPH28D11FNP-100MC
HK JDW NO:
738-CDPH28D11FNP-100MC
Description:
Quantity:
In Stock : 116
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CDPH28D11FNP-100MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    33.991078mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CDPH
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.110W 3.00mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    760mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    408mOhm Max
  • Max DC Current
    760mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    650mA
  • Case/Size Code
    1212
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm