  • CDR105-220MC
CDR105-220MC
advertisement
Manufacturer No:
CDR105-220MC
HK JDW NO:
738-CDR105-220MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDR105-220MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDR105-220MC
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Series
    CDR105
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.362W 10.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    -15% +20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Current Rating (Amps)
    1.71A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.71A
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    21MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    9.1948mm