  • CDR125NP-151MC
CDR125NP-151MC
advertisement
Manufacturer No:
CDR125NP-151MC
HK JDW NO:
738-CDR125NP-151MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDR125NP-151MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDR125NP-151MC
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDR125
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.496Lx0.457W 12.60mmx11.60mm
  • Tolerance
    -15% +20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.1mm
  • Current Rating
    850mA
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm Max
  • Max DC Current
    850mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.55MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
  • Diameter
    12.6mm
  • Height
    5.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.232 5.90mm