  • CDRH104RT125NP-470MC
CDRH104RT125NP-470MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH104RT125NP-470MC
HK JDW NO:
738-CDRH104RT125NP-470MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH104RT125NP-470MC
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.3mm
  • Current Rating
    1.68A
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    136mOhm Max
  • Max DC Current
    1.68A
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.8A
  • Case/Size Code
    4039
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    CDRH104R/T125
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%