  • CDRH10D68NP-221MC
CDRH10D68NP-221MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH10D68NP-221MC
HK JDW NO:
738-CDRH10D68NP-221MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH10D68NP-221MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH10D68NP-221MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH10D60B/T150
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.5mm
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    362.4mOhm Max
  • Max DC Current
    1.1A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1A
  • Case/Size Code
    3939
  • Height
    7.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.10mm