  • CDRH124NP-121MC
CDRH124NP-121MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH124NP-121MC
HK JDW NO:
738-CDRH124NP-121MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH124NP-121MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH124NP-121MC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    CDRH124
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.1A
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    120μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    380mOhm Max
  • Max DC Current
    1.1A
  • Case/Size Code
    4747
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm