  • CDRH3D28NP-3R3NC
CDRH3D28NP-3R3NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH3D28NP-3R3NC
HK JDW NO:
738-CDRH3D28NP-3R3NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH3D28NP-3R3NC
Description:
Fixed Inductors 3.3uH 2.0A 0.577ohms
Step5Bar-code shipping tag
CDRH3D28NP-3R3NC
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2012
  • Series
    CDRH3D28
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    1.85A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    72.1mOhm Max
  • Max DC Current
    1.85A
  • Current - Saturation
    2A
  • Case/Size Code
    1515
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm