  • CDRH4D28NP-181NC
CDRH4D28NP-181NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH4D28NP-181NC
HK JDW NO:
738-CDRH4D28NP-181NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH4D28NP-181NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH4D28NP-181NC
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    200.005886mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH4D28
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.185W 4.70mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5mm
  • Current Rating
    220mA
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.54Ohm Max
  • Max DC Current
    220mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1919
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm