  • CDRH64BNP-471MC-B
CDRH64BNP-471MC-B
advertisement
Manufacturer No:
CDRH64BNP-471MC-B
HK JDW NO:
738-CDRH64BNP-471MC-B
Datasheet:
CDRH64BNP-471MC-B
Step5Bar-code shipping tag
CDRH64BNP-471MC-B
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    CDRH64B
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.244Lx0.232W 6.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    200mA
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.93Ohm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2726
  • Rated Current-Max
    0.2A
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm