  • CDRH6D12LDNP-150NC
CDRH6D12LDNP-150NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH6D12LDNP-150NC
HK JDW NO:
738-CDRH6D12LDNP-150NC
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
CDRH6D12LDNP-150NC
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    CDRH6D12/LD
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.256Lx0.256W 6.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.7mm
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm Max
  • Max DC Current
    1.1A
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    850mA
  • Case/Size Code
    2626
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm