  • CDRH6D12NP-470NC
CDRH6D12NP-470NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH6D12NP-470NC
HK JDW NO:
738-CDRH6D12NP-470NC
Datasheet:
CDRH6D12NP-470NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH6D12NP-470NC
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2012
  • Series
    CDRH6D12
  • Size / Dimension
    0.256Lx0.256W 6.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.7mm
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    675mOhm Max
  • Max DC Current
    500mA
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    550mA
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm