  • CDRH8D38NP-1R8NC
CDRH8D38NP-1R8NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH8D38NP-1R8NC
HK JDW NO:
738-CDRH8D38NP-1R8NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH8D38NP-1R8NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH8D38NP-1R8NC
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    CDRH8D38
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    8.3mm
  • Current Rating
    6.8A
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    15.6mOhm Max
  • Max DC Current
    6.8A
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    7A
  • Case/Size Code
    3232
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm