  • CDRH8D43HPNP-1R2NC
CDRH8D43HPNP-1R2NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH8D43HPNP-1R2NC
HK JDW NO:
738-CDRH8D43HPNP-1R2NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH8D43HPNP-1R2NC
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CDRH8D43/HP
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8.3mm
  • Current Rating
    5.6A
  • Inductance
    1.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    16.5mOhm Max
  • Max DC Current
    5.6A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    12.6A
  • Case/Size Code
    3333
  • Height
    4.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm