  • CEI122NP-1R2MC-H
CEI122NP-1R2MC-H
advertisement
Manufacturer No:
CEI122NP-1R2MC-H
HK JDW NO:
738-CEI122NP-1R2MC-H
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CEI122NP-1R2MC-H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CEI122NP-1R2MC-H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CEI122
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    12.8mm
  • Current Rating
    5.8A
  • Inductance
    1.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    14mOhm Max
  • Max DC Current
    5.8A
  • Current - Saturation
    12.8A
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm