  • CEP12D38-1R8MC-H
CEP12D38-1R8MC-H
advertisement
Manufacturer No:
CEP12D38-1R8MC-H
HK JDW NO:
738-CEP12D38-1R8MC-H
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CEP12D38-1R8MC-H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CEP12D38-1R8MC-H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CEP12D38
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    9.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    9.5A
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    8.6mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    13.9A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm