  • CFR100JR-52-33R
CFR100JR-52-33R
advertisement
Manufacturer No:
CFR100JR-52-33R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CFR100JR-52-33R
Package:
Axial
Datasheet:
CFR100JR-52-33R
Description:
33Ohm, 1W, Carbon Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFR100JR-52-33R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    -350/ +350ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    1W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CFR
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%