  • CGA6M2X7R2A334K200AA
CGA6M2X7R2A334K200AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA6M2X7R2A334K200AA
HK JDW NO:
769-CGA6M2X7R2A334K200AA
Package:
1210 (3225 Metric)
Purchasing and Inquiry
CGA6M2X7R2A334K200AA Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm for this device.The temperature coefficient of resistance is generally defined as?the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.With the voltage 100V, it is capable of operating.
CGA6M2X7R2A334K200AA Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V
CGA6M2X7R2A334K200AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CGA6M2X7R2A334K200AA applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
CGA6M2X7R2A334K200AA
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.2098mm