  • CHT25C1202PMT
CHT25C1202PMT
advertisement
Manufacturer No:
CHT25C1202PMT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-CHT25C1202PMT
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CHT25C1202PMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHT25C1202PMT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CHT25
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    15mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Rise Time-Max
    7ns
  • Fall Time-Max
    7ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm