  • CIH03T27NJNC
CIH03T27NJNC
advertisement
Manufacturer No:
CIH03T27NJNC
HK JDW NO:
703-CIH03T27NJNC
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CIH03T27NJNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Core Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    CIH03T
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    50mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    330μm
  • Current Rating
    50mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    27nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.8Ohm Max
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
  • Q @ Freq
    4 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • DC Current
    50mA