  • CJT60330RJJ
CJT60330RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT60330RJJ
HK JDW NO:
792-CJT60330RJJ
Description:
FIXED RESISTOR Chassis Mount, 330Ohm, ±5%, 1kV, 60W
Step5Bar-code shipping tag
CJT60330RJJ
  • Size / Dimension
    4.528Lx1.575W 115.00mmx40.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Power Rating
    60W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
    Aluminum
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm