  • CL05F224ZO5NNNC
CL05F224ZO5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05F224ZO5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05F224ZO5NNNC
Datasheet:
CL05F224ZO5NNNC
Purchasing and Inquiry
CL05F224ZO5NNNC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with Y5V F being the highest temperature coefficient.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 16V.
CL05F224ZO5NNNC Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V
CL05F224ZO5NNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL05F224ZO5NNNC applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CL05F224ZO5NNNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm