  • CL10C391JB8NNNC
CL10C391JB8NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C391JB8NNNC
HK JDW NO:
703-CL10C391JB8NNNC
Datasheet:
CL10C391JB8NNNC
Purchasing and Inquiry
CL10C391JB8NNNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
CL10C391JB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CL10C391JB8NNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL10C391JB8NNNC applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CL10C391JB8NNNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Voltage
    50V
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm