  • CL31B225KOHNNNE
CL31B225KOHNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B225KOHNNNE
HK JDW NO:
703-CL31B225KOHNNNE
Datasheet:
CL31B225KOHNNNE
Purchasing and Inquiry
CL31B225KOHNNNE Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 16V.
CL31B225KOHNNNE Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V
CL31B225KOHNNNE Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL31B225KOHNNNE applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
CL31B225KOHNNNE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    Yes
  • Voltage
    16V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm