  • CL31B684KBHNNNE
CL31B684KBHNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B684KBHNNNE
HK JDW NO:
703-CL31B684KBHNNNE
Datasheet:
CL31B684KBHNNNE
Purchasing and Inquiry
CL31B684KBHNNNE Overview
A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.A voltage of 50V can be used for operation.
CL31B684KBHNNNE Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CL31B684KBHNNNE Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL31B684KBHNNNE applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
CL31B684KBHNNNE
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm