  • CLS62NP-221MC
CLS62NP-221MC
advertisement
Manufacturer No:
CLS62NP-221MC
HK JDW NO:
738-CLS62NP-221MC
Package:
4-SMD
Datasheet:
CLS62NP-221MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLS62NP-221MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CLS62
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.268Lx0.260W 6.80mmx6.60mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    160mA
  • Physical Dimension
    6.8mm X 6.6mm X 2.5mm
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.54Ohm Max
  • Element Configuration
    Single
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • Application
    GENERAL PURPOSE
  • Transformer Type
    DATACOM TRANSFORMER
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • Length
    6.8mm
  • Width
    6.6mm