  • CLS62NP-471MC
CLS62NP-471MC
advertisement
Manufacturer No:
CLS62NP-471MC
HK JDW NO:
738-CLS62NP-471MC
Package:
4-SMD
Datasheet:
CLS62NP-471MC
Step5Bar-code shipping tag
CLS62NP-471MC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD
  • Series
    CLS62
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.268Lx0.260W 6.80mmx6.60mm
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    104mA
  • Physical Dimension
    6.8mm X 6.6mm X 2.5mm
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.64Ohm Max
  • Element Configuration
    Single
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • Application
    GENERAL PURPOSE
  • Transformer Type
    DATACOM TRANSFORMER
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • Length
    6.8mm
  • Width
    6.6mm