  • CLS8D28NP-100NC
CLS8D28NP-100NC
advertisement
Manufacturer No:
CLS8D28NP-100NC
HK JDW NO:
738-CLS8D28NP-100NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CLS8D28NP-100NC
Step5Bar-code shipping tag
CLS8D28NP-100NC
    Select All
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    CLS8D28
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    2
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    3.1A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    81mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    2.2A
  • Special Feature
    PARALLEL CONNECTED
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm