  • CM2824E182R-10
CM2824E182R-10
advertisement
Manufacturer No:
CM2824E182R-10
HK JDW NO:
449-CM2824E182R-10
Package:
Horizontal, 4 Flat Lead
Datasheet:
CM2824E182R-10
Description:
CMC 800MA 2LN 1.8 KOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
CM2824E182R-10
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 Flat Lead
  • Weight
    281.227269mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.354Lx0.217W 9.00mmx5.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    5.5mm
  • Current Rating
    800mA
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1.8kOhm
  • Current
    800mA
  • Max DC Current
    800mA
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    260mOhm
  • Impedance @ Frequency
    1.8kOhm @ 100MHz
  • Height
    4.9mm
  • Length
    7.5mm