  • CM322522-1R0KL
CM322522-1R0KL
advertisement
Manufacturer No:
CM322522-1R0KL
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CM322522-1R0KL
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CM322522-1R0KL
Description:
BOURNS - CM322522-1R0KL - INDUCTOR, 1.0UH
Step5Bar-code shipping tag
CM322522-1R0KL
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2008
  • Series
    CM322522
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    700mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.5mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    230mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    690mOhm Max
  • Current
    105mA
  • Max DC Current
    230mA
  • Frequency - Self Resonant
    115MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Inductance Tolerance
    10%
  • DC Current
    230mA
  • Series Resistance
    690mOhm
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm