  • CMD4D13NP-101MC
CMD4D13NP-101MC
advertisement
Manufacturer No:
CMD4D13NP-101MC
HK JDW NO:
738-CMD4D13NP-101MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CMD4D13NP-101MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMD4D13NP-101MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMD4D13
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.169Lx0.161W 4.30mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    170mA
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.304Ohm Max
  • Element Configuration
    Single
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    210mA
  • Case/Size Code
    2316
  • Rated Current-Max
    0.17A
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm