  • CMF5513K000BEBF143
CMF5513K000BEBF143
advertisement
Manufacturer No:
CMF5513K000BEBF143
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CMF5513K000BEBF143
Step5Bar-code shipping tag
CMF5513K000BEBF143
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CMF(NON-MAGNETIC)
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    -2525 ppm/°C
  • Resistance
    13kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Flame Retardant
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    250V
  • Lead Diameter
    0.64 mm