  • CPCP0518R00FB32
CPCP0518R00FB32
advertisement
Manufacturer No:
CPCP0518R00FB32
HK JDW NO:
873-CPCP0518R00FB32
Datasheet:
CPCP0518R00FB32
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 18Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPCP0518R00FB32
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Series
    CPCP
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    18Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Height
    25.4762mm
  • Height Seated (Max)
    1.003 25.48mm