  • CR75NP-391KC
CR75NP-391KC
advertisement
Manufacturer No:
CR75NP-391KC
HK JDW NO:
738-CR75NP-391KC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CR75NP-391KC
Description:
Quantity:
In Stock : 51
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR75NP-391KC
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CR75
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.3mm
  • Current Rating
    360mA
  • Inductance
    390μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.77Ohm Max
  • Max DC Current
    360mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.3MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    3229
  • Height
    5.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm