  • CRBV55BE-2560-2920
CRBV55BE-2560-2920
advertisement
Manufacturer No:
CRBV55BE-2560-2920
HK JDW NO:
198-CRBV55BE-2560-2920
Step5Bar-code shipping tag
CRBV55BE-2560-2920
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    1.250Lx0.590W 31.75mmx14.99mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    8V
  • Frequency
    2.92GHz
  • Frequency Range
    2560MHz~2920MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2740MHz
  • Icc Max
    35mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -102
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -10
  • Tuning Voltage (VDC)
    0V~18V
  • Power (dBm)
    0 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    0.5
  • Height
    1.250 31.75mm
  • Length
    31.75mm
  • Width
    14.986mm