  • CRBV55CL-0358-0376
CRBV55CL-0358-0376
advertisement
Manufacturer No:
CRBV55CL-0358-0376
HK JDW NO:
198-CRBV55CL-0358-0376
Step5Bar-code shipping tag
CRBV55CL-0358-0376
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    1.250Lx0.590W 31.75mmx14.99mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    376MHz
  • Frequency Range
    358MHz~376MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    367MHz
  • Icc Max
    25mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -110
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    1.5V~3.5V
  • Power (dBm)
    0 ±4
  • Pushing (MHz/V)
    0.5
  • Height
    1.250 31.75mm
  • Length
    31.75mm
  • Width
    14.986mm