  • CRCW04021K43FKEDHP
CRCW04021K43FKEDHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW04021K43FKEDHP
HK JDW NO:
873-CRCW04021K43FKEDHP
Step5Bar-code shipping tag
CRCW04021K43FKEDHP
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-HP
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.43kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Power Rating
    200mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm