  • CRCW060312K7FKEC
CRCW060312K7FKEC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW060312K7FKEC
HK JDW NO:
873-CRCW060312K7FKEC
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRCW060312K7FKEC
Step5Bar-code shipping tag
CRCW060312K7FKEC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    12.7kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 75
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    850μm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm