  • CRCW1210330KFKTA
CRCW1210330KFKTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1210330KFKTA
HK JDW NO:
873-CRCW1210330KFKTA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CRCW1210330KFKTA
Description:
CRCW Series, Thick Film, 330kOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1210330KFKTA
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    330kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm