  • CSSH2728FT47L0
CSSH2728FT47L0
advertisement
Manufacturer No:
CSSH2728FT47L0
HK JDW NO:
762-CSSH2728FT47L0
Package:
Wide 2827 (7067 Metric), 2728
Datasheet:
CSSH2728FT47L0
Description:
CSSH Series, Metal Element, 47mOhm, 4W, ±1%, -55°C~225°C
Step5Bar-code shipping tag
CSSH2728FT47L0
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Wide 2827 (7067 Metric), 2728
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Series
    CSSH
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.283W 6.71mmx7.19mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    47mOhm
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    4W
  • Height Seated (Max)
    0.049 1.24mm