  • CSTCE10M0G52A-R0
CSTCE10M0G52A-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCE10M0G52A-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-CSTCE10M0G52A-R0
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTCE10M0G52A-R0
Description:
MURATA CSTCE10M0G52A-R0RESONATOR, SMD, 10MHZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSTCE10M0G52A-R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, Non-Standard
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CERALOCK® CSTCE
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.051W 3.20mmx1.30mm
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Ceramic
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±0.2%
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Load Capacitance
    10pF
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Self Resonant Frequency
    10MHz
  • Height
    0.031 0.79mm