  • CSU800AP-3-001
CSU800AP-3-001
advertisement
Manufacturer No:
CSU800AP-3-001
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-CSU800AP-3-001
Package:
Datasheet:
CSU800AP-3-001
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 800W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSU800AP-3-001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    7.28Lx2.89W x 1.54 H 185.0mmx73.5mmx39.0mm
  • Feature
    Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Front End
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    800W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cUL, KC, TUV, UL
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    66.7A 3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Power
    800W
  • Minimum Load Required
    Yes
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Rack Mount
  • Operating Temperature
    0°C~55°C
  • Published
    2016
  • Series
    CSU800AP (800W)